نسل سوم LED ها در دوربین های مداربسته

خلاصه مطلب : یکی از راه های مشاهده تصویر دوربین مداربسته در شب، استفاده از ال ای دی (LED) مادون قرمز است. این ال ای دی ها می تواند در کنار لنز و داخل کاور باشد و یا به صورت یک پروژکتور در نزدیکی دوربین مداربسته نصب گردد
تاریخ ثبت: دوشنبه 8 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 3915
  نسل سوم LED ها در دوربین های مداربسته


 3RD Generation LED یا نسل سوم LED ها در دوربین های مداربسته ؟

 

نسل سوم LED ها در دوربین های مداربسته

یکی از راه های مشاهده تصویر دوربین مداربسته در شب، استفاده از ال ای دی( LED  )مادون قرمز است . این ال ای دی ها می تواند در کنار لنز و داخل کاور باشد و یا به صورت یک پروژکتور در نزدیکی دوربین مداربسته نصب گردد.

بعضی از دوربین های مداربسته دارای لنز ثابت هستند و زاویه دید آنها تغییر نمی کند.  بنابراین LED مادون قرمزی که کارخانه تولید کننده دوربین در داخل کاور قرار داده است ،می تواند به راحتی مکانی را که لنز روی آن تنظیم شده است ، روشن کند .
در مدل های دیگری از دوربین های مداربسته ، لنز متغیر است مثلا 4 تا 9 میلیمتر که در واقع 30 تا 60 درجه ، زاویه دید دوربین تغییر می کند.در این حالت LED چه زاویه و با چه عمق دیدی را باید روشن کند ؟
اگر نور ال ای دی به صورت واید و با زاویه باز تابیده شود،  فقط اجسامی در شب نشان داده می شوند که در نزدیکی دوربین مداربسته هستند و اجسام دورتر،  به دلیل اینکه نور ال ای دی به آنها نمی رسد ، در تصویر نمایش داده نمی شود و تاریک و سیاه دیده می شود.

در بازار ال ای دی های مادون قرمز مختلفی تولید شده اند که توانایی روشن کردن محیط آنها با یکدیگر متفاوت است. برخی از آنها فاصله خیلی دور را میتوانند روشن کنند اما با زاویه کم و برخی دیگر فقط فاصله نزدیک را می توانند با زاویه ای باز روشن کنند . شاید شما هم چراغ قوه هایی را دیده باشید که زاویه و عمق نور آنها با چرخش بدنه ، تنظیم می شود .می توان از آنها مانند یک چراغ قوه معمولی استفاده کرد و یا مانند چراغ های لیزری که فقط یک نقطه را در دوردست می تواند روشن کند ، بهره برد.

نسل سوم ال ای دی های مادون قرمز 3 D Generetion LED  دردوربین های مداربسته استفاده شده است . در کنار لنز این دوربین های مداربسته 2عدد LED با زاویه باریک برای روشن کردن فاصله های دور از دوربین مداربسته و 4 عدد LED با زاویه پهن برای روشن کردن فاصله نزدیک به دوربین مداربسته در نظر گرفته شده است.
بنابراین اگر لنز دوربین مدار بسته، به صورت دستی و یا موتور دار باشد و زاویه دید دوربین مداربسته را تغییر دهیم ، تمام نقاط دور و نزدیک در شب، روشن دیده خواهد شد .
در حال حاضر دوربین های مداربسته سامیت SUMIT دارای ال ای دی های نسل سوم با عمر و بازدهی بالا در بازار موجود هستند .

پر بازدید ترین ها