NVR چیست؟

خلاصه مطلب : واژه NVR مخفف Network Video Recorder (دستگاه ضبط تصاویر دوربین های مداربسته شبکه) است. این دستگاه تا حد زیادی معادل دستگاه DVR در سیستم شبکه است.
تاریخ ثبت: یکشنبه 4 اسفند سال 1392
بازدید ها : 3052
NVR چیست؟

 

NVR چیست؟

واژه NVR مخفف Network Video Recorder (دستگاه ضبط تصاویر دوربین های مداربسته شبکه) است. این دستگاه تا حد زیادی معادل دستگاه DVR در سیستم دوربین های مداربسته شبکه است. باید بدانید که برای دوربین های مداربسته شبکه نخواهید توانست از دستگاه DVR برای ضبط تصاویر استفاده کنید.NVR نیز مانند DVR در مرحله اول با توجه به تعداد کانال های ورودی طبقه بندی می شود. در مرحله دوم NVR ها براساس کیفیت ضبط تصاویر طبقه بندی می شوند.تعداد کانال های رایج برای دستگاه NVR عبارتند از: 4، 8، 16، 32، 64 و...نکات مورد توجه در انتخاب NVR

 

 1)یکسان بودن پروتکل دستگاه و دوربین ها:

     اولین نکته در زمان انتخاب دستگاه NVR تطابق دستگاه با پروتکل دوربین ها ی مداربسته است. توجه داشته باشید که در سیستم های دوربین مداربسته شبکه مانند دستگاه های آنالوگ نمی توان هر دوربینی را بدون توجه به مدل و تولید کننده به سیستم اضافه کرد.در صورتی که می خواهید از مدل های متفاوتی از دوربین مداربسته در یک محل استفاده کنید باید تمامی دوربین های مداربسته دارای پروتکل Onvif باشند. این پروتکل یک پروتکل مشترک بین تولید کننده های مختلف  است که امکان نصب دوربین های مداربسته مختلف را در یک سیستم به شما می دهد.

2) تعداد کانال های دستگاه:

    تعداد کانال های دستگاه NVR باید برابر یا بیشتر از دوربین های مداربسته نصب شده در محل باشند.

3) بالاترین کیفیت ضبط دستگاه:

    در کاتالوگ دستگاه معمولا بالاترین کیفیت قابل ضبط در دستگاه نوشته می شود. توجه داشته باشید که این کیفیت باید حتما بیش از کیفیت تصویر دوربین های مداربسته شما باشد. در غیر این صورت دستگاه قادر به ضبط تصویر دوربین ها ی مداربسته با کیفیت واقعی دوربین نخواهد بود.

4) پهنای باند ورودی دوربین:

     دستگاه NVR دارای پهنای باندی محدود در ورودی است. این به این معناست که اطلاعات ورودی دستگاه باید در محدوده ای خاص محدود شوند. در صورتی که از تعداد زیادی دوربین های مداربسته با کیفیت در محل استفاده می کنید حتما توجه داشته باشید که اطلاعات ارسالی به دستگاه از پهنای باند ماکزیمم آن بیشتر نباشد. این پهانای باند را با واحد Mbps در مشخصات دستگاه نشان می دهند.

5) کیفیت تصویر خروجی دستگاه:

     دستگاه NVR دارای دو خروجی دیجیتال برای نمایش تصاویر دوربین های مداربسته است. این خروجی ها امکان مشاهده تصاویربا کیفیت مشخصی را به شما می دهد. برای مثال ممکن است شما از یک دوربین 5مگا پیکسل در محل استفاده کرده باشید و حتی دستگاه قابلیت ضبط با این کیفیت را داشته باشد اما شما در مانیتور یا تلویزیون خود تصاویر را با کیفیت 2 یا 3 مگا پیکسل ببینید.

6) تعداد هاردها و ظرفیت قابل پشتیبانی:

     در NVR تعداد و ظرفیت هاردهای قابل اتصال به دستگاه محدود است. توجه داشته باشید که در  صورتی که نیاز به ضبط تصاویردر دوربین های مداربسته برای مدت طولانی دارید باید حتما این موضوع را از قبل پیش بینی کنید.پر بازدید ترین ها