upsوCps و برق اضطراری در دوربین های مدار بسته

خلاصه مطلب : سیستم دوربین مداربسته و دستگاه مرکزی آن NVR یا DVR فاقد سیستم برق اضطراری هستند. یعنی در حالت عادی سیستم دوربین مداربسته در صورت قطع برق شهر امکان ضبط تصاویر را ندارند.
تاریخ ثبت: شنبه 30 فرودرین سال 1393
بازدید ها : 5339
 upsوCps و برق اضطراری در دوربین های مدار بسته

ups وCps و برق اضطراری در دوربین های مدار بسته


آیا در صورت قطع برق، دوربین های مداربسته قادربه ضبط کردن تصاویرخواهند بود؟

سیستم دوربین مداربسته و دستگاه مرکزی آن NVR یا DVR فاقد سیستم برق اضطراری هستند. یعنی در حالت عادی سیستم دوربین مداربسته در صورت قطع برق شهر امکان ضبط تصاویر را ندارند.
راه حل این مشکل نصب یک سیستم مناسب برق اضطراری مانند UPS و یا CPS است. این سیستم امکان ذخیره برق و تامین برق را در صورت قطع آن به وجود می آورد. به طور معمول باتری های  نصب شده بر روی UPS به صورت یک کالای جداگانه عرضه می شود و حتی قیمت آن نیز به طور جداگانه محاسبه می شود.

 UPS چیست؟

UPS   یک دستگاه ذخیره کننده و تامین کننده برق است. سیستم های UPS را معمولا در درجه اول با توجه به میزان ظرفیت ذخیره سازی آنها طبقه بندی می کنند اگرچه عوامل دیگری نیز می تواند در انتخاب آنها موثر باشد.
از آجایی که امکان ذخیره سازی برق شهر به صورت متناوب در باتری وجود ندارد در مرحله نخست دستگاه UPS برق متناوب را به صورت مستقیم DC در خواهد آورد. این برق مستقیم در باتری ها ذخیره می گردد و تا زمان قطع برق میزان شارژ باتری ها ثابت نگه داشته می شود.
با توجه به اینکه برخی وسایل الکتریکی برای درست عمل کردن نیاز به برق متناوب دارند دستگاه UPS پس از بازیابی انرژی الکتریکی از باتری آن را مجددا به فرم متناوب در خواهد آورد. کیفیت برق متناوب خروجی یکی از خصوصیات دیگر در زمان انتخاب UPS است.
ظرفیت باتری های دستگاه معمولا با واحد آمپر-  ساعت نشان داده می شود. یک آمپر ساعت به این معناست که این باتری می تواند پس از شارژ کامل جریان یک آمپر را برای مدت یک ساعت برای شما تامین کند.

 CPS چیست؟

فرآیند تبدیل برق مستقیم به متناوب فرآیندی نسبتا پیچیده و تا حدی پرهزینه است. از این رو برای تجهیزاتی که امکان کار با برق DC را دارند می توان از این قسمت در سیستم برق اضطراری چشم پوشی کرد. در این صورت برق خروجی دستگاه با ولتاژ ذخیره شده در باتری و به صورت مستقیم خواهد بود. این کار باعث کاهش هزینه های نصب سیستم برق اضطراری خواهد شد اما از طرفی امکان اتصال تجهیزات عمومی به سیستم را از بین می برد.
از آنجاییکه سیستم های دوربین های مداربسته به طور کامل امکان کارکرد با برق مستقیم را دارند استفاده از CPS برای آنها انتخابی منطقی خواهد بود. باید توجه داشته باشید که در این صورت احتمالا در صورت قطع برق امکان تغذیه مانیتور یا نمایشگر سیستم وجود نخواهد داشت اما دوربین های مداربسته و دستگاه DVR به طور کامل عملیات ضبط را در سیستم پشتیبانی می کنند.

پر بازدید ترین ها