چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟ (قسمت5)

خلاصه مطلب : در زمان تهیه منبع تغدیه مرکزی باید جداگانه اطلاعات فنی کلیه دوربین های مداربسته و لنز های پروژه را مطالعه نمایید و با توجه به مقدار ولتاژ و آمپر مورد نیاز دوربین های مداربسته، منبع تغدیه را انتخاب نمایید
تاریخ ثبت: شنبه 3 خرداد سال 1393
بازدید ها : 6764
چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟ (قسمت5)
چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟ (قسمت(5

 منبع تغذیه مرکزی

در زمان تهیه منبع تغدیه مرکزی باید جداگانه اطلاعات فنی کلیه دوربین های مداربسته و لنز های پروژه را مطالعه نمایید و با توجه به مقدار ولتاژ و آمپر مورد نیاز دوربین های مداربسته، منبع تغدیه را انتخاب نمایید. در طراحی اولیه باید مزایا و معایب ترانس های مرکزی را بدانید. اگر مقدار آمپر ترانس با دوربین مداربسته هماهنگی نداشته باشد، مشکلاتی مانند پرش تصویر ، قطع و وصلی، گرم شدن بیش از حد ترانس و … را خواهید داشت .
هزینه منبع تغذیه هم نسبت به هزینه ای که برای دوربین مداربسته پرداخت می شود بسیار ناچیز است .بنا بر این سعی کنید بهترین منبع تغذیه موجود را تهیه کنید، منبع تغذیه ای که جریان خروجی آن ثابت باشد و به اصطلاح یک ولتاژ رگوله و تثبیت شده به دوربین مداربسته برساند.
ترانس های مرکزی به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی از ترانس ها دارای خروجی های مجزا هستند، یعنی اگر اتصالی خارجی برای سیم های بین ترانس و دوربین مداربسته به وجود آید، فقط آن خروجی قطع می شود و بقیه خروجی ها، ولتاژ به دوربین های مداربسته می رساند.
این ترانس های دیجیتال بوده و دارای مدار الکترونیکی هوشمند می باشند.
بعضی از ترانس های مرکزی ارزان قیمت فقط یک خروجی دارند و به تمام دوربین های مداربسته متصل می شود.
فرض کنید 16 دوربین مداربسته به این ترانس مرکزی متصل است و بر اثر یک اتصالی کوچک، کلیه تصاویر شما قطع خواهد شد.ممکن است پشت ترانس 16 خروجی ببینید، اما مهم است که این خروجی ها از داخل به هم متصل نباشند و بایک مدار تفکیک شده و مجزا طراحی شده باشد .
بنا بر این یا از ترانس های مرکزی پیشرفته استفاده نمایید و یا اینکه برای هر دوربین مداربسته از یک ترانس مجزا استفاده کنید تا در صورت بروز مشکل، فقط یک تصویر سیستم دوربین مداربسته مداربسته شما قطع شود .پر بازدید ترین ها