چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟ (قسمت 4)

خلاصه مطلب : در این مطلب در مورد کانکتورهای BNC و RJ45 و همچنین اهمیت به کارگیری نوع باکیفیت آن در نصب سیستم دوربین های مداربسته مطالبی را بیان خواهیم کرد.
تاریخ ثبت: سه شنبه 30 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 4969
چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟ (قسمت 4)


چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟ (قسمت4 (


در این مطلب در مورد کانکتورهای BNC  و RJ45 و همچنین اهمیت به کارگیری نوع باکیفیت آن در نصب سیستم دوربین های مداربسته مطالبی را بیان خواهیم کرد.
پس از اینکه داکت کشی و لوله گذاری را انجام دادیم و همچنین سیم ها را متناسب با مسافت ، شرایط جوی و محیطی انتخاب کردیم و سیم کشی اجرا شد، نوبت به نصب اتصالات است. کار اتصالات بی ان سی ، مرتبط ساختن سیم های کواکسیل به دوربین های مداربسته آنالوگ و دی وی آر ( DVR ) و ارتباط سیم های شبکه Cat6 به دوربین های مداربسته دیجیتال
  IP Camera و ذخیره ساز تصویر ان وی آر NVR است .


هر BNC یا جک RG45 قیمت ناچیزی در برابر سیم مصرفی و دوربین مداربسته دارد، اما بی کیفیت بودن آن می تواند سبب قطع و وصل شدن تصویر شود و مشکلاتی را مانند نویز، سیاه و سفید شدن تصویر و قطعی کامل تصویر( Video Lost )، ایجاد پرش یا خط های افقی و عمودی شود .
بنا براین توصیه می شود همیشه از بهترین اتصالات در پروژه ها استفاده نمایید. سعی کنید از بی ان سی های سوزنی و یا لحیمی و فنری استفاده نکنید .بهترین نوع بی ان سی،BNC  وی کپ است. این نوع از بی ان سی ها با ابزار مخصوص به سیم متصل می شود و اگر به هر نحوی بخواهید سیم را کوتاه کنید، می توانید اتصال را باز کنید و مجدد استفاده نمایید.این عمل تا 80 بار قابل انجام است .
سیستم دوربین مداربسته را به نحوی طراحی نمایید که از سه راهی بی ان سی و هر گونه رابط بی ان سی به حداقل ممکن استفاده نمایید.
بسیاری از این سه راهی ها و مبدل ها از کیفیت پایینی برخوردارند و پس از مدتی در محیط های صنعتی و یا مرطوب، دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند و باعث نویز و مشکلات مشابه می شوند.


پر بازدید ترین ها