چگونه تصویر دوربین مداربسته را از راه دور مشاهده کنیم؟

خلاصه مطلب : چگونه می توان تصویری که توسط دوربین های مداربسته در حال ضبط است را از مکان های دورتر از طریق اینترنت مشاهده نمود؟
تاریخ ثبت: جمعه 16 خرداد سال 1393
بازدید ها : 128860
چگونه تصویر دوربین مداربسته را از راه دور مشاهده کنیم؟

چگونه می توان تصویری که توسط دوربین های مداربسته در حال ضبط است را از مکان های دورتر از طریق اینترنت مشاهده نمود؟

یکی از امکانات بسیار خوبی که  در دستگاه های  DVR  در سیستم دوربین های مداربسته وجود دارد امکان مشاهده تصاویر همه دوربین های مداربسته از راه دور و از طریق اینترنت می باشد.برای دستیابی به چنین امکانی لازم است یک سری امکاناتی مانند اینترنت و IP اختصاصی را از قبل تدارک دیده باشید.

اگثر دستگاه های DVR  دارای یک پورت rj45  هستند که از طریق این پورت و با یک کابل شبکه می توان اتصال بین این دستگاه و مودم را برقرار نمود.

بنابراین لازم است در مکانی که دوربین های مداربسته نصب شده اند اینترنت نیز در دسترس باشد تا بتوانید از مکان های دیگر با اتصال به DVR  خود تصویر دوربین ها را به صورت لحظه ای مشاهده کنید. برای متصل شدن به DVR از طریق اینترنت لازم است یک نرم افزار در کامپیوتری که قصد دارید با آن از راه دور تصاویر دوربین ها را مشاهده کنید نصب کنید. این نرم افزار معمولا به همراه دستگاه های DVR در یک CD  یا DVD  عرضه می شود. البته ضرورتی ندارد حتما این نرم افزار را نصب کنید بلکه می توانید از مرورگرهای اینترنتی هم کمک بگیرید اما امکانات، سرعت و کیفیت  تصاویر ممکن است به خوبی زمانی که از نرم افزاراستفاده می کنید نباشد.

در صورتی که قصد داشته باشید از طریق موبایل یا تبلت نیز تصاویر را مشاهده کنید می توانید نرم افزار های مخصوص هر نوع پلت فرم(Android,IOS,JAVA,…)  را درصورتی که به همراه دستگاه DVR عرضه شده است را بر روی دستگاه مورد نظر خود نصب کنید.

ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیایدکه چگونه پس از نصب DVR  به مودم و نصب نرم افزار در یک کامپیوتر به DVR  خود متصل شویم؟ در تنظیمات نرم افزار چه آدرس و چه رمز عبوری را وارد کنیم تا به DVR  متصل شویم و تصاویر را مشاهده کنیم؟

در ابتدای این نوشتار ذکر شد که نیاز به یک IP  استاتیک نیاز خواهید داشت. برای دریافت IP  اختصاصی (و یا همان استاتیک) لازم است که به شرکت های ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید.

پس از انجام مراحل دریافت IP یک آدرس مانند 172.34.5.04  به شما اختصاص داده خواهد شد.

در تنظیمات DVR  نیز بخشی وجود دارد که در آن جا می توانید رمز عبور دستگاه خود را تغییر دهید.

تصویر زیر بخشی از نرم افزار DVR های A.vision  را نشان می دهد. همانطورکه ملاحظه می کنید IP و رمز عبور در این بخش باید وارد شوند و پس از آن با تایید آن ها و فشردن کلیک login   در هر جای دنیا که باشید قادر خواهید بود تصاویر  DVR خود را مشاهده کنید.


به دلیل متفاوت بودن تنظیمات دستگاه ها پیشنهاد می گردد در صورتی که قصد انجام چنین کاری را دارید  انجام آن را به یک متخصص سیستم های امنیتی بسپارید.

در لینک زیر که آموزش تنظیمات دقیق DVR می باشد و توسط مهندسین گروه بازرگانی آویژه تهیه شده است می توانید با نحوه انجام این کار به طور تخصصی تر آشنا شوید.

آموزش انتقال تصاویر با دستگاهDVR

پیروز و سربلند باشید

 

 

پر بازدید ترین ها