پنیک چیست (panic)؟

خلاصه مطلب : پنیک در لغت به معنای اضطراب و ترس ناگهانی است. شاید اینطور به نظر برسد که یک سیستم حفاظتی یا دزدگیر معمولا در زمان نبودن ما کارایی دارد
تاریخ ثبت: چهار شنبه 17 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 3987
پنیک چیست (panic)؟

پنیک چیست((panic؟

پنیک در لغت به معنای اضطراب و ترس ناگهانی است.

شاید اینطور به نظر برسد که یک سیستم حفاظتی یا دزدگیر معمولا در زمان نبودن ما کارایی دارد .یعنی پس از خروج از منزل یا محل کارمان، در صورت ورود سارق با اعلام خطر به صورت آژیر و تماس تلفنی به ما هشدار می دهد .اما این بخشی از کار سیستم حفاظتی است .یکی از خدماتی که سیستم های حفاظتی به ما می دهد ، در زمان هایی است که ما در منزل یا محل کارمان هستیم و سیستم حفاظتی را هنوز روشن نکرده ایم.

چگونه؟ وچه کارایی برای ما دارد؟
فرض کنید در ویلای خود شب در حال استراحت هستید و دزدگیر را روشن نکرده اید، ناگهان متوجه می شوید که سارقی وارد حریم ویلای شما شده است. در این حالت کافی است که کلید وحشت یا همان Panic را روی ریموت کنترل خود بفشارید .آژیر به صدا در خواهد آمد و سارق متوجه حضور شما در ویلا خواهد شد. از طرفی نگهبان و سرایدار به کمک شما خواهند آمد.
می توان از چراغ های فلاشر و گردان و یا پروژکتور برای جلب توجه بیشتر استفاده کرد .در صورت طولانی شدن آژیر تماس های تلفنی تلفن کننده نیز شروع به فعالیت می کند. ضمناً دوربین مداربسته شما نیز می تواند به این سیستم متصل شود و به محض به صدا در آمدن آژیر، فیلم برداری نیز انجام شود .
خیلی از سارقان در طول روز به فروشگاه ها و شرکت ها دستبرد می زنند، بنابراین می توان به افراد خاصی در فروشگاه یا دفاتر کار، ریموت کنترل دزدگیر را تحویل داد تا در مواقع اضطراری کلید پنیک را فشار دهند .
البته در طلا فروشی ها، صرافی ها و بانک ها،  در کنار استفاده از ریموت کنترل از پدال های زیر پایی نیز استفاده می شود. این پدال ها در محل های مخصوصی قرار می گیرند که از طرفی نزدیک به پا باشند و از طرفی سر راه نبوده و بی جهت زیر پا فشار داده نشوند .

پر بازدید ترین ها