پروژکتور مادون قرمز چیست؟

خلاصه مطلب : برای اینکه بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته ای را در شب ببینیم راه های مختلفی وجود دارد.اگر دوربین مداربسته دارای تکنولوژی آی سی آر بوده و دارای لوکس پایینی باشد، یا در ساختار آن از ال ای دی مادون قرمز استفاده شده باشد، می توانیم تصویردوربین مداربسته را در شب ببینیم
تاریخ ثبت: سه شنبه 16 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 4156
پروژکتور مادون قرمز چیست؟

پروژکتور مادون قرمز چیست؟

پروژکتور مادون قرمز دردوربین های مداربسته

برای اینکه بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته ای را در شب ببینیم راه های مختلفی وجود دارد.

اگر دوربین مداربسته دارای تکنولوژی آی سی آر بوده و دارای لوکس پایینی باشد، یا در ساختار آن از ال ای دی مادون قرمز استفاده شده باشد، می توانیم تصویردوربین مداربسته را در شب ببینیم ممکن است دوربین مداربسته خاصی انتخاب کنیم اما دارای تکنولوژی دید در شب نباشد در این حالت می توانیم از پروژکتور های مادون قرمز استفاده نماییم.

محل نصب و زاویه پروژکتور باید با زاویه دید دوربین مدار بسته تنظیم شود.
در پروژکتور ها یک سنسور فتوسل قرار دارد .کار این سنسور این است : در محیطی که دوربین مداربسته نصب شده است،  وقتی نور از حد عادی کمتر شود این سنسور به LED های پروژکتور فرمان روشن شدن را می دهد.
این پروژکتور ها با قدرت های مختلف و اشکال متفاوت ، مکعب مستطیل ، استوانه ای و… تولید شده اند .
ممکن است یک پروژکتور با حدود 200 ال ای دی ، بتواند محیط یک دوربین مداربسته را تا زاویه 30 درجه و عمق 150 متری و پروژکتوری دیگر با 50 عدد LED و زاویه 90 درجه فضایی را به عمق 50 متر روشن کند.
این پروژکتور های مادون قرمز، نسبت به پروژکتورهای لامپی ، مصرف بسیار کمتری دارند و از طرفی فقط روی صفحه مانیتور می توانیم نتیجه کار آنها را ببینیم و محدوده تحت پوشش آنها از دید سارق پنهان است .
یکی از امتیازات پروژکتورهای مادون قرمز نسبت به ال ای دی های مادون قرمزی که در داخل دوربین های مداربسته قرار می گیرند این است که، تکنسین می تواند پروژکتور را در مسیر دید دوربین مداربسته و چند متر جلو تر از لنز قرار دهد .تا هدف مورد نظر بهتر دیده شود .این کار برای لنز های تله یا شماره بالا که زاویه دید کوچک و عمق دید زیادی دارند استفاده می شود. برای دوربین های مداربسته با لنز واید بهتر است در صورت امکان پروژکتور کمی عقب تر از دوربین مداربسته نصب شود .

پر بازدید ترین ها