هارد دیسک 8 ترابایتی مخصوص ضبط

خلاصه مطلب : اخیرا شرکت سیگیت هارد دیسک 8 ترابایتی مخصوص ضبط در دستگاه های ذخیره سازی دوربین مداربسته را روانه بازار کرده است.
تاریخ ثبت: پنجشنبه 2 اردیبهشت سال 1395
بازدید ها : 5477
هارد دیسک 8 ترابایتی مخصوص ضبط
در یکی دو سال اخیر شرکت‌های بزرگ تولید کننده هارددیسک مانند وسترن دیجیتال (WD) یا سیگیت (Seagate) با توجه به نیاز بازار و گسترش تقاضا برای هارددیسک جهت استفاده در دستگاه‌های DVR اقدام به ساخت هارددیسک‌های مخصوص ذخیره‌سازی تصاویر در DVR کرده‌اند.
همان‌طور که میدانید هر چه کیفیت تصاویر دوربین‌های مداربسته افزایش بیابد مدت ذخیره‌سازی روی هارددیسک هم کمتر می‌شود برای مثال اگر تصاویر 4 عدد دوربین مداربسته آنالوگ 800 TVL را بخواهید روی یک هارد 1 ترابایت ذخیره کنید ممکن است تا حدود یک ماه تصاویر ضبط‌شده را نگه دارد اما اگر این 4 عدد دوربین را به HD 2 مگا پیکسل تبدیل کنید آنگاه مدت‌زمان ضبط به دو هفته کاهش خواهد یافت. بنابراین نیاز به هارددیسک‌های با ظرفیت بالا روز به روز بیشتر احساس می‌شود به همین دلیل هم شرکت‌های سازنده هارددیسک مدام در حال سعی برای ساخت هارددیسک‌های مخصوص DVR با ظرفیت بالاتر هستند.
اکنون شرکت سیگیت جدیدترین هارددیسک مخصوص رکورد در دستگاه‌های DVR(یا NVR تفاوتی نمی‌کنید) را با ظرفیت 8 ترابایت روانه بازار کرده است که ظاهراً با تعداد 64 عدد دوربین مداربسته نیز می‌تواند ذخیره‌سازی را به خوبی انجام بدهد.
البته ساخت هارد با ظرفیت بالا برای کامپیوتر توسط این کمپانی‌ها قبلاً انجام شده مثلاً کمپانی سیگیت اکنون هارددیسک‌های 10 ترابایتی را برای استفاده کامپیوترهای خانگی ساخته اما این هارد ها با دستگاه‌های ذخیره‌سازی مداربسته همخوانی ندارد اما انتظار می‌رود تا چند ماه آیند نیز این هارد 10 ترابایتی مخصوص DVR هم روانه بازار گردد.
شرکت وسترن دیجیتال هم آخرین نوع هارددیسکی که مخصوص دستگاه‌های ذخیره‌سازی مداربسته روانه بازار کرده ظرفیت 6 ترابایتی دارد و شکی نیست که این شرکت هم در تلاش برای ارائه محصولات جدیدتر است.
شاید بپرسید باوجود هارد های معمولی کامپیوتر چرا می‌بایست هارددیسک‌های مخصوص رکورد که قیمت بالاتری دارند را تهیه کنیم؟ یا این‌که دیده‌اید خیلی جاها از هارد معمولی استفاده می‌کنند و تاکنون هم مشکلی نداشته‌اند.
در پاسخ باید گفت هارد های معمولی وقتی در دستگاه‌های ذخیره مورد استفاده قرار می‌گیرند طبق آمار و طبق تجربه شخصی خود ما از خرابی بیشتری نسبت به هاردهای مخصوص داشته‌اند و همچنین هارد های معمولی مشکلات و دردسرهای زیادتری را ایجاد می‌کنند.


پر بازدید ترین ها