نصب دوربین مداربسته دربانک ها و صرافی ها (قسمت چهارم)

خلاصه مطلب : برخی از دوربین های مداربسته دارای برد صدا و یا میکروفون می باشند ولی اکثر اوقات از این میکروفون ها استفاده نمی شود
تاریخ ثبت: شنبه 3 خرداد سال 1393
بازدید ها : 6040
نصب دوربین مداربسته دربانک ها و صرافی ها (قسمت چهارم)

نصب دوربین مداربسته دربانک ها و صرافی ها (قسمت چهارم)

برخی از دوربین های مداربسته دارای برد صدا و یا میکروفون می باشند ولی اکثر اوقات از این میکروفون ها استفاده نمی شود. یکی از دلایل عدم استفاده از آنها کیفیت پایین آنها و گنگ و نا مفهوم بودن صدای دریافتی است و دلیل بعدی متصل بودن آنها به بدنه دوربین های مداربسته است. اگر از یک میکروفون مجزای با کیفیت بالا استفاده نماییم و آن را در محلی که نیاز داریم قرار دهیم، کیفیت صدای خروجی بسیار بالایی خواهیم داشت.
ممکن است دوربین مداربسته در فاصله 3 متری یک کاربر یا مشتری باشد و ما با تنظیم لنز تصویر مداربسته مورد نیاز را مشاهده نماییم، اما از آن فاصله صدا به خوبی به گوش نمی رسد. بنا بر این می توانیم یک میکروفون کوچک در نزدیکی مکان مورد نیاز نصب نماییم.
ودر صورت وقوع حادثه و بازبینی تصاویر، می توان همزمان با مشاهده یک تصویر، صدا راهم شنید و روی DVD و یا فلش مموری کپی کرد.
برای هر برد صدا و یا میکروفون، یک سیم کواکسیال مجزا کشیده می شود و به ورودی دی وی آر متصل می گردد.


سیم یدک دوربین مداربسته


در سال های اخیر اکثر صرافی ها و بانک ها در حال تغییر دکوراسیون هستند و معمولا از دیوار چوبی کاذب استفاده می گردد و از روش قدیمی داکت کشی روی کار دیگر استفاده نمی شود . بنا بر این کلیه سیم های روشنایی، شبکه، اعلام حریق، سیستم های نوبت دهی، دستگاه حضور غیاب، تلفن ها، دزدگیر و دوربین مداربسته از داخل سقف کاذب ، از زیر سنگ فرش کف و یا از پشت دیوار های چوبی عبور داده می شود. بنا بر این اگر بعد از اتمام ساخت یا بازسازی، نیاز به افزایش دوربین مداربسته حس شود باید از روی کار داکت کشی کرد و نمای شعبه زیبایی خود را از دست می دهد.
بنا بر این بهتر است در نقاطی که احساس می کنیم که ممکن است در آینده نیاز به توسعه داشته باشیم، به اندازه کافی سیم یدک قرار دهیم.

پر بازدید ترین ها