نصب دوربین مداربسته دربانک ها و صرافی ها (قسمت سوم)

خلاصه مطلب : دراین مطلب به بررسی نوع، کیفیت و لنز مورد استفاده در دوربین های مداربسته بانک ها و صرافی ها خواهیم پرداخت
تاریخ ثبت: چهار شنبه 31 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 4545
نصب دوربین مداربسته دربانک ها و صرافی ها (قسمت سوم)

نصب دوربین مداربسته دربانک ها و صرافی ها (قسمت سوم)

دوربین مداربسته در بانک ها و صرافی ها

دراین مطلب به بررسی نوع، کیفیت و لنز مورد استفاده در دوربین های مداربسته بانک ها و صرافی ها خواهیم پرداخت.

در یک پروژه معمولاً نمی توان از یک نوع و مدل دوربین مداربسته یکسان برای تمام فضاها استفاده نمود . دوربین مداربسته ای که برای پیاده رو و خیابان به کار می رود با دوربین مداربسته ای که برای فضای داخل استفاده می شود متفاوت است .
حتی دوربین های مداربسته که در محیط داخلی نصب می شود نیز ممکن است بر حسب نیاز، از مدل های مختلف استفاده شود.

دوربین های مداربسته رو به نور مانند دوربین مداربسته گردان  درب ورودی ،   ATM و دوربین های مداربسته بالای باجه ها که برای مشاهده و خواندن شماره پول و چک پول است ، دوربین های مداربسته پشت باجه ها که برای دیدن چهره مشتری است ، دوربین های مداربسته بایگانی و بالکن و زیر زمین ممکن است متفاوت باشد .

حتی ممکن است دوربین های مداربسته مورد نیاز برای یک پروژه از چند تا برند تهیه شود. چرا که ممکن است کیفیت دوربین مداربسته ای که برای درب ورودی از یک برند انتخاب می شود بسیار بالا باشد ،اما برای دوربین های مداربسته پیاده رواز برندی دیگر، که از کیفیت پایین تری برخوردار است استفاده شود.

هر ساله بانک ها سعی می کنند تا از آخرین تکنولوژی ها و با کیفیت ترین مدل های دوربین های مداربسته استفاده کنند. چرا که صرافی ها و بانک ها، حجم بالایی پول و ارزرا در روز جا به جا می کنند .
در حال حاضر دوربین هایی با 600 تا 700 تی وی لاین با قابلیت دید در شب در بازار موجود است .
لنز های دوربین های مداربسته نیز متناسب با محیط و فاصله انتخاب می شود، در واقع تصویر مورد نیاز ریاست شعبه باید وضوح کامل داشته باشد. تصویر ممکن است چهره افراد یا اوراق بهادار باشد .

لنز های دوربین های مداربسته به گونه ای تنطیم می شود که فقط هدف به صورت کامل دیده شود، نه کمتر و نه بیشتر.مثلا اگر قرار است دوربین مداربسته ای از فاصله 3 متری، فقط یک باجه را بگیرد باید لنز روی 6 میلیمتر قرار گیرد و اگر لنز روی 4 میلیمتر قرار بگیرد، نیمی از تصویر باجه کناری نیز بی جهت دیده می شود و تصویر مشتری که در باجه ای که مد نظر ریاست است، از سایز معمول کوچکتر بوده و در زمان بازبینی مشکلاتی را ایجاد می نماید.

پر بازدید ترین ها