مزیت ها و معایب دوربین های مداربسته بی سیم

خلاصه مطلب : مزیت اصلی دوربین های مداربسته بی سیم راحتی و سرعت بالا در نصب آنها است.
تاریخ ثبت: سه شنبه 6 اسفند سال 1392
بازدید ها : 11426
مزیت ها و معایب دوربین های مداربسته بی سیم

مزیت ها و معایب دوربین های مداربسته بی سیم

 

مزیت ها

 مزیت اصلی دوربین های مداربسته بی سیم راحتی و سرعت بالا در نصب آنها است. دوربین های مداربسته بی سیم را می توانید در هر محلی بدون توجه به امکان یا عدم امکان سیم کشی نصب کنید (اگر دوربین با باتری کار کند) . برای دوربین های مداربسته بدون باتری هم می توان به راحتی از نزدیک ترین پریز، برق تغذیه دوربین را تامین کرد (البته این کار استاندارد نیست). این نوع  دوربین ها ی مداربسته دارای امنیت بیشتری نیز هستند. دوربین مداربسته بی سیم فاقد سیم است و تنها با دسترسی مستقیم به دوربین می توان آن را قطع کرد و امکان قطع کابل دوربین مداربسته از پایین وجود ندارد.هزینه های کابل کشی و داکت کشی نیز برای این نوع دوربین های مداربسته  تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در ضمن گیرنده دوربین مداربسته می تواند به راحتی جا به جا شود یا تصاویر دوربین ها به راحتی از چند محل بازدید شود.

معایب

 برای دوربین های مداربسته بی سیم تغذیه باتری بزرگترین کابوس است. گذشته از زمان مورد نیاز در صورت زیاد بودن دوربین ها ی مداربسته هزینه باتری ها می تواند مبلغ قابل توجهی باشد.سیگنال خروجی دوربین های مداربسته بی سیم خیلی قوی نیست. به همین جهت موانع مخوصا موانع فلزی می توانند به شدت این سیگنال را کاهش دهند. در واقع روش استانداردی هم برای محاسبه میزان افت سیگنال دوربین مداربسته در طول فاصله وجود ندارد و این کار باید به صورت تجربی انجام شود.از طرف دیگر در صورتی که دوربین فاقد باتری باشد شما باید به هر حال برای تامین برق دوربین کابل کشی و داکت کشی را انجام دهید.اگر دوربین ها ی مداربسته بی سیم در فضای بیرونی نصب شده باشند در هوای بارانی سیگنال دوربین ها با کاهش رو به رو خواهد بود. به طور کلی کیفیت تصویر دوربین های مداربسته بی سیم تا حد زیادی محدود است چراکه مقدار اطلاعات قابل انتقال از طریق سیگنال های رادیویی نمی تواند خیلی زیاد باشد. در ضمن نویز سیگنال در طول مسیر هم بر روی تصویر شما تاثیر خواهد داشت.امکان تهیه این دوربین ها با انواع لنزها خیلی سخت است و معمولا با لنزهای فیکس 3.6میلی متر ساخته می شوند.

سیگنال بیشتر این دوربین ها در طول موج 2.4GHz انتقال می یابد (در دوربین آنالوگ). این سیگنال همپوشانی زیادی با سیگنال های تجهیزات مختلف مخابراتی دارد که بر روی تصویر شما تاثیر می گذارد. از طرف دیگر تصاویر فرستاده شده آنالوگ از طرق دوربین های مداربسته بیسیم تقریبا کدگذاری نشده و می توان گفت هرکسی با استفاده از یک گیرنده 2.4Ghz  میتواند تصاویر را از دوربین های مداربسته شما دریافت کند که جنبه امنیتی دوربین مداربسته را به شدت زیر سوال می برد.البته اگر از دوربین های مداربسته  شبکه بی سیم استفاده کنید با دو مشکل آخر روبه رو نخواهید شد.

پر بازدید ترین ها