مزایا و معایب دوربین های مداربسته بی سیم

خلاصه مطلب : دوربین های مداربسته بی سیم از نظر نیاز به سیم کشی در دو نوع متفاوت وجود دارند، بعضی از آنها بدون نیاز به هر گونه سیمی کار کرده و برای تغذیه نیاز به باتری دارند
تاریخ ثبت: چهار شنبه 24 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 10049
مزایا و معایب دوربین های مداربسته بی سیم

مزایا و معایب دوربین های مداربسته بی سیم

دوربین های مداربسته بی سیم از نظر نیاز به سیم کشی در دو نوع متفاوت وجود دارند، بعضی از آنها بدون نیاز به هر گونه سیمی کار کرده و برای تغذیه نیاز به باتری دارند.

مزایای دوربین های مداربسته بی سیم

 مزیت این دوربین های مداربسته در سهولت و سرعت بالا در نصب است به طوریکه می توان در هر محلی حتی بدون امکان سیم کشی آن را نصب کرد (اگر دوربین با باتری کار کند). برای تغذیه دوربین های مداربسته بدون باتری هم می توان از نزدیک ترین پریز برق استفاده کرد (هرچند این کار استاندارد نیست).

دوربین های مداربسته بی سیم دارای امنیت بیشتری هستند. از آنجایی که دوربین مداربسته بدون سیم است فقط با دسترسی مستقیم به دوربین مداربسته می توان آن را قطع کرد و امکان قطع کابل دوربین مداربسته ازپایین وجود ندارد. در این دوربین ها می توان تصاویر را از چند محل مشاهده کرد. از لحاظ هزینه نیز دارای هزینه کابل کشی و داکت کشی کمتری می باشند.
 

معایب دوربین های مداربسته بی سیم
 

به طور کلی کیفیت تصویر دوربین های مداربسته بی سیم تا حدودی محدود است زیرا امکان انتقال حجم زیاد اطلاعات از سیگنال های رادیویی وجود ندارد. همچنین نویز سیگنال در طول مسیر بر روی تصویر شما تاثیر می گذارد.از لحاظ هزینه، دوربین های مداربسته بی سیمی که با باتری کار می کنند اگر تعدادشان زیاد باشد هزینه باتری شان افزایش می یابد. اگر دوربین بدون باتری باشد برای تامین برق دوربین مداربسته باید کابل کشی و داکت کشی انجام دهید.سیگنال خروجی دوربین های مداربسته بی سیم خیلی قوی نیست به همین دلیل موانعی مثل موانع فلزی باعث کاهش سیگنال دوربین های مداربسته می شوداگر دوربین های مداربسته در فضای بیرونی نصب شده باشند در صورتیکه هوا بارانی باشد باعث کاهش سیگنال می شود. دوربین های مداربسته بی سیم دارای بازه محصولات خیلی کمتری هستند. امکان تهیه این دوربین ها با انواع لنزها مشکل بوده و معمولا با لنزهای فیکس 3.6 میلی متر ساخته شده اندسیگنال بیشتر این دوربین ها در طول موج GHz 2.4  انتقال می یابد (در صورت آنالوگ بودن دوربین). این سیگنال همپوشانی زیادی با سیگنال های تجهیزات مختلف مخابراتی دارد که باعث می شود بر روی تصویر شما تاثیر بگذارد.از طرف دیگر تصاویر آنالوگی که از طریق دوربین های مداربسته بی سیم فرستاده می شود تقریبا کد گذاری نشده اند در نتیجه هرکسی با استفاده از یک گیرنده   2.4 GHz می تواند تصاویر را از دوربین های مداربسته شما دریافت کند که بعد امنیتی دوربین مداربسته را زیر سوال می برد.

پر بازدید ترین ها