سیم کشی دوربین مدار بسته

خلاصه مطلب : سیم کشی و نوع کابل تاثیر مستقیم بر روی تصویر دوربین مداربسته دارد. بنابراین مهمترین قسمت در نصب دوربین مدار بسته مربوط به سیم کشی می شود.
تاریخ ثبت: جمعه 29 فرودرین سال 1393
بازدید ها : 14564
سیم کشی دوربین مدار بسته


سیم کشی دوربین مدار بسته


سیم کشی و نوع کابل تاثیر مستقیم بر روی تصویر دوربین مداربسته دارد. بنابراین مهمترین قسمت در نصب دوربین مدار بسته مربوط به سیم کشی می شود. برای انجام این کار باید توجه کنید که کوتاه ترین مسیر را برای سیم کشی انتخاب کنید زیرا در سیم کشی های  مسافت طولانی و غیر استاندارد سیگنال های تصویر دوربین مداربسته ضعیف می شود .
در نصب سیستم دوربین مدار بسته بعد از بازدید کارشناس و مشخص شدن تعداد دوربین های مدار بسته مورد نیاز باید مسیر سیم کشی، داکت کشی و جاگذاری لوله ها را مشخص کرد. مسیرها باید طوری انتخاب شود که کمترین مسافت را داشته  و پر پیچ و خم نباشد .
همچنین باید از کنار کابل های برق، جریان بالا عبور نکند. ممکن است شما بخواهید کابل های دوربین مدار بسته را از اتاق آسانسور و یا رایزر ها عبور دهید در این حالت باید کابل های دوربین مداربسته، فاصله استاندارد را از کابل هایی که نویز ایجاد می کند داشته باشد.
مسیر سیم ها ممکن است بر روی سطح دیوار به صورت روکار باشد که باید از داکت های پلاستیکی یا فلزی استفاده کنید یا داخل سقف کاذب که باید سیم ها را از لوله های با کیفیت و ماندگاری بالا، از جنس پلاستیک رد کنید و یا اگر سیم کشی به صورت دفنی بود باید از لوله های فلکسی که دارای روکش هستند استفاده کنید تا در برابر آسیب های ناشی از جوندگان دور بماند در هر صورت باید طوری سیم کشی را انجام داد که سیم ها به مرور زمان آسیب نبیند و ماندگاری بالایی داشته باشند.
در هنگام سیم کشی باید سیم ها را شانه کرد تا از پیچ و تاب خوردن آن جلوگیری شود. در برخی از سیستم های دوربین های مداربسته نصب شده که دارای نویز در تصویر هستند، نصاب باید دقت کند که کابل ها بین سیم های دیگر بدون روکش و داکت، رها نشوند و با بست به جایی بسته شوند.

پر بازدید ترین ها