دوربین یاب چیست؟

خلاصه مطلب : با توجه به تولید دوربین های مداربسته مخفی که در وسایل مختلف مانند عینک، خودکار، ساعت مچی، کلاه و … جاسازی می شوند، شما هر لحظه ممکن است، بدون اینکه متوجه باشید، جلوی یک لنز دوربین مداربسته قرار گرفته باشید.
تاریخ ثبت: سه شنبه 9 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 3666
دوربین یاب چیست؟

دوربین یاب

دیگر کسی بدون اجازه شما نمی تواند از شما مخفیانه فیلم و عکس بگیرد.
با توجه به تولید دوربین های مداربسته مخفی که در وسایل مختلف مانند عینک،  خوکار،  ساعت مچی ، کلاه و … جاسازی می شوند، شما هر لحظه ممکن است ، بدون اینکه متوجه باشید، جلوی یک لنز دوربین مداربسته قرار گرفته باشید.
در مکان هایی که باید حریم خصوصی شما حفظ شود این مساله اهمیت خاصی دارد. مانند اتاق های پرو ،هتل ها، استخر ها، آرایشگاه ها و سالن های ورزشی زنانه و… .
به همین خاطر دستگاه های نسبتاً کوچکی که از اندازه یک ریموت کنترل اتومبیل تصویری تا اندازه یک موبایل یا بیسیم می باشند تولید و در دسترس عموم قرار گرفته است.
البته چند سالی است که صاحبان فروشگاه، شرکت ها و مراکز عمومی از تابلو و یا برچسب های مخصوصی با این عنوان استفاده می کنند، " این مکان با دوربین مداربسته کنترل می شود" یا " در این مکان دوربین مداربسته نصب شده است و به سیستم های نظارت تصویری مجهز است ".

اما آیا همه به وظیفه خود عمل می کنند ؟
آیا همه از دوربین های مداربسته استفاده مناسب می کنند ؟

کافی است دستگاه را روشن کنید و با آن به جستجو بپردازید. با چشمک زدن چراغ دستگاه متوجه می شوید که به دوربین مداربسته نزدیک شده اید و پس از ثابت شدن چراغ متوجه می شوید که به محل دقیق نصب دوربین مداربسته رسیده اید.
می توانید آنرا روی حالت با صدا قرار دهید و با نزدیک شدن شما به دوربین مداربسته با شنیدن ملودی و یا آلارم متوجه مکان دقیق دوربین مداربسته یا میکروفون شوید.
این دستگاه به فرکانسی که دوربین های مداربسته و یا میکروفون های بیسیم ارسال می کنند،حساس است. قیمت تقریبی این سیستم 70 تا 200 هزار تومان است.
حال ممکن است فکر کنید خب مگر همه دوربین های مداربسته نصب شده بیسیم هستند تا از فرکانس بیسیم ارسالی دستگاه، محل دوربین مداربسته مخفی را تشخیص دهد.
این سوال مهمی است که شما باید از فروشنده این دستگاه ها بپرسید و سعی کنید دستگاهی خریداری نمایید که قابلیت تشخیص و جستجوی دوربین های مداربسته با سیم و معمولی که فرکانس بی سیم از خود ارسال نمی کنند را نیز داشته باشند.البته قیمت این دوربین یاب ها در حدود 800 تا 990 هزار تومان است.

پر بازدید ترین ها