دوربین های مداربسته چگونه در مانیتور نمایش داده می شوند؟

خلاصه مطلب : معمولا 16 تصویردوربین مداربسته در یک مانیتور همزمان نمایش داده می شوند. در حالت تنطیمات کارخانه ای، کلیه تصاویردوربین های مداربسته یک اندازه دیده می شوند
تاریخ ثبت: یکشنبه 21 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 4513
دوربین های مداربسته چگونه در مانیتور نمایش داده می شوند؟

دوربین های مداربسته چگونه در مانیتور نمایش داده می شوند؟

 معمولا 16 تصویردوربین مداربسته در یک مانیتور همزمان نمایش داده می شوند. در حالت تنطیمات کارخانه ای، کلیه تصاویردوربین های مداربسته یک اندازه دیده می شوند.

مانیتور دوربین مداربسته

حال این سؤال پیش می آید که اگر تصویر یا تصاویری بین 16 تصویر از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، باید چه کار کرد؟

تمام دی وی آر های استند الون و همچنین کارت های دی وی آر دارای نرم افزار هایی هستند که امکان چندین مدل نمایش را به شما می دهند .

مثلا یک تصویر بزرگ و بقیه تصاویر کوچک – دو تصویر بزرگ و بقیه تصاویر هم اندازه هم و

اگر تصویر خاصی در سیستم دوربین مداربسته برای شما اهمیت دارد می توانید برای چند دقیقه آنرا بزرگ نمایید و به صورت تک تصویر ملاحظه نمایید.در این حالت 15 تصویر دیگر که نمایش داده نمی شوند، ذخیره شده و بعداً می توانید آنها را ملاحظه نمایید.

یکی دیگر از ویژگی های سیستم این است که می توانید آنرا در حالت سوئیچر قرار دهید. یعنی هر تصویردوربین مداربسته به صورت تمام صفحه و تکی به مدت چند ثانیه نمایش داده شود و سپس تصویر بعدی و این کار به صورت دایره وار انجام می شود.

یعنی تا زمانی که شما متوقفش نکنید مجدداً پس از اینکه به تصویر آخر رسید، از تصویر اول مجدد شروع به نمایش می کند .از دیگر قابلیت های دی وی آر، نمایش تصویر در چند نقطه از سازمان و برای چند کاربر است.مدیر مجموعه می تواند یک یا چند تا از تصاویر را برای مشاهده در اختیار کاربران دیگر قرار دهد.این کار توسط شبکه کامپیوتر انجام می شود .جالب اینجاست که مهم نیست کاربر دیگر مجموعه در کجای دنیا باشد ، فقط لازم است به شبکه جهانی و شبکه داخلی آن سازمان دسترسی داشته باشد.پس از نصب نرم افزار دی وی آر روی سیستم کاربر، با وارد کردن نام و رمز می تواند تصاویردوربین مداربسته  را مشاهده نماید.اگر در مکانی شبکه کامپیوتری وجود نداشته باشد از راه های دیگری نیز می توان استفاده نمود.اکثر دی وی آرها، خروجی AV  برای تصویر در نظر گرفته اند که می توان آن را به یک تلویزیون متصل نمود و تصاویردوربین مداربسته را در اتاق دیگری که دور از مانیتور اصلی دوربین مداربسته است مشاهده نمود.

پر بازدید ترین ها