دوربین های مداربسته صنعتی

خلاصه مطلب : دوربین های مداربسته صنعتی نوع قدیمی تر و سنتی تر دوربین های مدار بسته می باشند. این دوربین ها جهت استفاده هم در داخل ساختمان و هم در بیرون از ساختمان به کار می روند. اگر می خواهید سیستم امنیتی خود را در بیرون از ساختمان و در یک محیط باز و حفاظت نشده ای نصب کنید، قطعاً نیاز به دوربین هایی دارید که در برابر شرایط جوی نامساعد مقاوم باشند و در برابر باد و باران های قوی مقاومت کنند
تاریخ ثبت: جمعه 26 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 4790
دوربین های مداربسته صنعتی

دوربین های مداربسته صنعتی

 دوربین های مداربسته صنعتی نوع قدیمی تر و سنتی تر دوربین های مدار بسته می باشند. این دوربین ها جهت استفاده هم در داخل ساختمان و هم در بیرون از ساختمان به کار می روند. اگر می خواهید سیستم امنیتی خود را در بیرون از ساختمان و در یک محیط باز و حفاظت نشده ای نصب کنید، قطعاً نیاز به دوربین هایی دارید که در برابر شرایط جوی نامساعد مقاوم باشند و در برابر باد و باران های قوی مقاومت کنند.

 این نوع دوربین های مداربسته که با نام های دوربین های مداربسته باکس (Box Camera) یا Body Camera نیز شناخته می شوند دوربین هایی با کیفیت تصویر متوسط به بالا هستند. این دوربین ها عموماً فاقد لنز هستند و باید با توجه به کاربرد دوربین مداربسته لنز مناسبی را برای آن انتخاب کنید. دوربین های مداربسته باکس برای نصب داخلی طراحی شده اند اما در صورت نیاز به نصب خارجی می توانید با نصب یک قاب (کاور) فلزی یا کامپوزیتی و قرار دادن دوربین مداربسته در آن از این دوربین ها در مکان های مختلف استفاده کنید. برای استفاده از این دوربین های مداربسته به صورت دید در شب باید از لامپ های اینفرارد جداگانه استفاده کنید. باید بدانید که حداقل نور مورد نیاز برای دوربین های مداربسته باکس به نسبت کمتر از بقیه دوربین های مداربسته است از این جهت این دوربین ها دید بهتری را در شب برای شما ایجاد خواهند کرد .دوربینهای مداربسته صنعتی IP دارای رزولوشنهای مختلف از D1 تا 5 مگا پیکسل و بالاتر بوده که هر چه رزولوشن بالاتر باشد کیفیت تصاویر ایجاد شده بالاتر خواهد بود . به عنوان مثال رزولوشن دوربین 1 مگا پیکسل برابر 800*1280 و رزولوشن دوربین 3 مگا پیکسل برابر  1536*2048 می باشدبیشتر دوربینهای مداربسته صنعتی بدون لنز می باشند و به این جهت به آنها دوربین صنعتی گفته می شود که با توجه به نیاز می توان از لنزهای متفاوتی مانند لنز ثابت یا فیکس، لنز وری فوکال با فاصله کانونی متغییر و یا لنز زوم استفاده نمود. از دوربینهای مداربسته صنعتی در فضای باز و فضای داخل استفاده می گردد. یکی از ویژگی های مهم این دوربین های مدار بسته توابع پردازش تصویری است که در طراحی آن ها لحاظ شده است. در مکان ها و شرایطی که نیاز به قابلیت های خاص از قبیل BLC , HLC WDR, ATR , ATW و ... می باشد، بیشتر سراغ دوربین های مداربسته صنعتی می رویم. برروی این دوربین ها هنگام خرید نه پایه وجود دارد، نه لنز و نه کاور ضد آب و تک تک این اقلام باید به طور جدا گانه تهیه شود . در واقع یکی از قابلیت های این نوع دوربین مداربسته همین انعطاف پذیری بالای آن است. برای شرایط نصب خاص می توان پایه های خاص برای فواصل بسیار کم یا زیاد، لنز های خاص و یا برای شرایط آب و هوایی خاص کاور های ضد آب و یا کاور های دید در شب و یا کاور های فن دار استفاده می شود..

پر بازدید ترین ها