دوربین های مداربسته در سال 2011 چه تغییراتی کردند؟

خلاصه مطلب : وظیفه دوربین های مداربسته دریافت، پردازش و نمایش تصویری است که نزدیک به تصویر واقعی که با چشم مشاهده می شود باشد.
تاریخ ثبت: شنبه 23 فرودرین سال 1393
بازدید ها : 2868
دوربین های مداربسته در سال 2011 چه تغییراتی کردند؟


دوربین های مداربسته در سال 2011 چه تغییراتی کردند؟
 

 وظیفه دوربین های مداربسته دریافت، پردازش و نمایش تصویری است که نزدیک به تصویر واقعی که با چشم مشاهده می شود باشدکارخانه های سازنده دوربین مداربسته هر ساله روی کیفیت دوربین های مداربسته کار می کنند و هر چه عدد تی وی لاین دوربین ها بیشتر می شود، تصویر با کیفیت تری به بیننده ارائه می شود.مثلا 5سال پیش دوربین مداربستهبا 400 تی وی لاین در بازار رایج بود. کم کم کیفیت بالاتر رفت وبه 500 و 600 تی وی لاین رسید. در اواخر سال 2011 تبلیغات برای فروش دوربین های مداربسته با 1000 تی وی لاین شروع شد.

اما آیا فقط کیفیت تصویر به مقدار تی وی لاین دوربین مداربسته بستگی دارد؟ خیر

معیار های دیگری نیز وجود داردکه می تواند در کیفیت تصویر خروجی یک دوربین مداربسته روی مانیتور تاثیر داشته باشد .

مثلا تکنولوژی WDR برای دوربین های مداربسته ای که رو به نور بود طراحی شد .اگر دوربینی رو به درب ورودی فروشگاهی نصب می شد و هدف این بود که چهره شخص به محض ورود مشخص شود باید حتما از این تکنولوزی در دوربین مداربسته درب ورودی استفاده می شد.چرا که اگر از یک دوربین مداربسته معمولی استفاده می شد، چهره شخصی که از پشت به او نور می تابید سیاه و نامفهوم دیده می شد.دوربین های مداربسته در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی کردنداما برای قابل فهم بودن مطلب برای عموم و همچنین طولانی نشدن این مطلب مافقط در اینجا به چند مورد از آنها که غیر تخصصی هستند اشاره می کنیم.دوربین های مداربسته ای که در تاریکی استفاده می شدند دارای نویز در تصویر بودند که این مساله نیر با دوربین هایی با قابلیت DNR که نویز تصویر را به صورت دیجیتالی کم می کردند، برطرف شد .اگر یک دوربین مداربسته برای پمپ بنزین، ورودی پارکینگ یا خیابانی نصب می شد و در شب وقتی چراغ های جلوی اتومبیل در داخل دوربین مداربسته می تابید ، دوربین مانند چشم انسان در آن شرایط تقریبا کور می شد که این مساله نیز با دوربین های مداربسته با قابلیت BLC تا حد زیادی حل شد .

دوربین های مداربسته مادون قرمز

دوربین هایی با تکنولوژی جدید ICR برای لنز ها که دید بسیار بهتری در تاریکی شب داشتند، همچنین دوربین های مداربسته ضد حشره و عنکبوت و … نیز به بازار عرضه شده است. همچنین دوربین های مداربسته ای که قابلیت ذخیره سازی را در خود داشتند . دوربین های مداربسته باطری دار،دوربین های مداربسته پیج دار برای صحبت اپراتور با شخصی که کنار دوربین مداربسته است. دوربین های مداربسته آلارم دار و دوربین های مداربسته ای که نمی توان جهت آنها را تغییر داد و یا کلاه سر آنها گذاشت .

 

پر بازدید ترین ها