دوربین مداربسته Indoor و Out door ؟

خلاصه مطلب : دوربین های مداربسته ممکن است برای مشاهده فضاهای سرپوشیده و داخل ساختمان ها استفاده شود و در برخی از مواقع بر حسب نیاز در فضای خارج محیطی و در مکانی رو باز نصب شود.
تاریخ ثبت: شنبه 13 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 3878
دوربین مداربسته Indoor و Out door ؟


دوربین مداربسته Indoor و Out door ؟

دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته
ممکن است برای مشاهده فضاهای سرپوشیده و داخل ساختمان ها استفاده شود و در برخی از مواقع بر حسب نیاز در فضای خارج محیطی و در مکانی رو باز نصب شود.

در بسیاری از پروژه هایی که دوربین مداربسته را در محیط باز نصب می کنند، از یک دوربین مداربسته داخل محیطی استفاده می شود و آن دوربین مداربسته داخل کاور های ضد آب قرار داده می شود .

دوربین های که در محیط های بیرون وجود دارند به دلیل اینکه هم میزان نور محیط و هم شرایط آب و هوایی متفاوت است نیازمند نوعی طراحی بوده که دوربین های مداربسته را در برابر تغییرات مقاوم سازد.به دلیل تغییر نور در فضاهای باز لنز دوربین مداربسته باید به نحوی باشد که توانایی تفکیک رنگ ، تنظیم نمودن نور دریافتی، کم کردن و ازبین بردن نویز در تصویر، نمایش تصویر واضح در شب و یا نورکم را داشته باشد و همچنین نسبت به آب و ضربه نیز مقاوم باشد.همچنین برای دوربین های مداربسته داخل محیطی از لنز های فیکس و روی دوربین مداربسته خارج محیطی لنز اتو آیریس نصب می شد.
امروزه بیشتر دوربین های مداربسته دارای کاور ضد آب بوده و به نحوی ساخته شده اند که هم قابلیت نصب در داخل محیط و هم در خارج محیط را دارند . همچنین اکثر دوربین های مداربسته با شدت نور های مختلف می توانند تصویر ایده آل ارائه کنند .
البته دوربین های مداربسته ای که جنس بدنه آنها در برابر آفتاب و گرمای زیاد ، باران و برف و رطوبت سرما ، ضربه احتمالی مقاوم تر است معمولا برای فضای باز مناسب تر است .
مقدار تحمل ضربه و رطوبت و آب یک دوربین مداربسته را می توانید با مطالعه کاتالوگ آن متوجه شوید .
مثلا دوربین مداربسته  IP66 – IP68 – IP69.
قطع نشدن سیم نیز از اهمیت خاصی برخوردار است .
سیم دوربین های مداربسته خارج محیطی باید محفوظ تر باشد و براحتی نتوان آنرا قطع کرد . معمولا نصاب باید سیم را از داخل محیط از جایی خارج کنند و بیرون ببرد که دقیقا همان جا پایه دوربین مداربسته روی آن قرار بگیرد تا سیم دیده نشود و زیبایی کار بیشتر شود و همچنین در دسترس نباشد .
نوعی پایه دوربین مداربسته تولید شده است که به صورت لوله ای بوده و سیم از داخل آن عبور می کند و همچنین از وسط قسمتی که به کاور متصل می شود ، سیم های دوربین مداربسته وارد کاور می شود. برای پیاده رو ها و فضاهایی که احتمال قطع سیم وجود دارد این پایه ها پیشنهاد می شود .

معمولا برای دید بهتر دوربین های مداربسته در محیط های خارجی ،نور محوطه با چراغ های مختلف تامین می شود یا از دوربین های مداربسته آی آر دار IR و یا دوربین مداربسته ای که CCD آنها با تکنولوژِی ICR کار می کند و در نور کم می تواند تصویر مطلوبی ارائه دهد، می توان نصب نمود.

در بعضی از مناطق ایران ، گرما ، سرما و یا بارش بیش از حد است . برای این مناطق هم دوربین های مداربسته را می توان در کاور های فن دار و هیتر دار و برف پاک کن دار قرار داد. تا دوربین مداربسته در شرایط استاندارد قرار بگیرد .
پایه های گردان دو جهته و چهار جهته (pan-pan.tilt) نیز در دو نوع خارج محیطی و داخل محیطی در بازار یافت می شوند .
پایه های خارج محیطی به لحاظ ضد آب بودن کمی گرانتر می باشد .

پر بازدید ترین ها