تکنولوژی DNR در سیستم دوربین مداربسته

خلاصه مطلب : یکی از نگرانی های افرادی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند این است که آیا دوربین مداربسته فقط در روز تصویر را نمایش می دهد یا در شب هم می توانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم،تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم
تاریخ ثبت: یکشنبه 21 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 3523
تکنولوژی DNR  در سیستم دوربین مداربسته

DNR چیست ؟

تکنولوژی DNR  در سیستم دوربین مداربسته

یکی از نگرانی های افرادی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند این است که آیا دوربین مداربسته فقط در روز تصویر را نمایش می دهد یا در شب هم می توانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم ، تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم.

نورپردازی دوربین های مداربسته در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز، و یا دوربین های مداربسته ای که دارای ” ال ای دی ” مادون قرمز بودند، این مشکل تا حدودی حل شد. اما تصاویری که در شب توسط دوربین های مداربسته روی مانیتور نمایش داده می شد، معمولا همراه با برفک هایی بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفاویت مورد نیاز را نداشت .
این امرباعث می شد که تا حدود 30 درصد از کارایی دوربین مداربسته از بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است .
پس مشکل نویز تصاویر چگونه باید برطرف می شد؟
پس از مدت ها تحقیق، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا ، بالاخره دوربین های مداربسته ای با تکنولوژی   
DNR = Digital Noise Reduction یا همان، کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شد .
این دوربین های مداربسته ، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصویر را حذف می کنند و کیفیت و شفافیت تصاویر به حد مطلوب می رسد .
همانطور که می دانید، در طراحی سیستم های دوربین های مداربسته باید قیمت قطعات شامل دوربین های مداربسته و ذخیره ساز ها و …را هم در نظر داشته باشید. ممکن است هزینه یک دوربین مداربسته با قابلیت دی ان آر کمی در ابتدا بالاتر از یک دوربین مداربسته معمولی به نظر برسد، اما هزینه برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ، یا هزینه یک پروژکتور مادون قرمز را هم اگر به هزینه یک دوربین مداربسته معمولی اضافه نمایید ، متوجه خواهید شد که پس از مدتی، هزینه های شما بیشتر از حالی خواهد شد که از ابتدا ازیک دوربین مداربسته با تکنولوژی
DNR در پروژه استفاده می کردید.

پر بازدید ترین ها