انواع دوربین های مداربسته مخفی

خلاصه مطلب : استفاده ازدوربین های مداربسته با توجه به نوع کاربرد ومکان های مورد نیاز برای استفاده از آن ها متفاوت است. به همین دلیل مدل های متفاوتی از این دوربین ها برای کاربرد ها و مصارف مختلف طراحی و ساخته شده است.
تاریخ ثبت: چهار شنبه 30 بهمن سال 1392
بازدید ها : 35795
انواع دوربین های مداربسته مخفی
  

 استفاده ازدوربین های مداربسته با توجه به نوع کاربرد ومکان های مورد نیاز برای استفاده از آن ها متفاوت است.به همین دلیل مدل های متفاوتی از این دوربین ها برای کاربرد ها و مصارف مختلف طراحی و ساخته شده است.یکی از این نوع مدل ها دوربین های مخفی می باشد. با استفاده از این نوع دوربین می توان مکان را به صورت غیر محسوس مشاهده کرد. این نوع دوربین ها دارای کیفیتی ضعیف یا متوسط می باشند.

1-      دوربین های مینیاتوری پین هول:

دوربین های پیل هول از رایج ترین دوربین های مداربسته مخفی می باشند. نحوه ی نصب این دوربین هاست که باعث می شود شما نتوانید این دوربین ها را ببینید. پیل هول به معنی سوراخ کوچک است و منظور لنزهای این نوع دوربین ها می باشد.زیرا به گونه ای ساخته شده اند که بتوانید از یک سوراخ یا حفره کوچک تصویر را مشاهده کنید.این نوع دوربین با کیفیت ها ی متفاوتی تولید می شود ، که بهای دوربین های با کیفیت آن تا حدودی بالا می باشد.

2-      دوربین های مینیاتوری معمولی (Miniaturi Camera )

دوربین های کوچکی که  برای استفاده شخصی ودر سیستم های مداربسته کوچک استفاده می شود.این دوربین ها که دارای لنز ثابت ، قیمت ارزان و به راحتی قابل پنهان کردن می باشند.  بعضی از این دوربین های مینیاتوری دارای مادون قرمز می باشند که امکان تصویر برداری در شب را فراهم می کنند. دوربین های مینیاتوری از نظر ظاهری شبیه دوربین های پین هل هستند با این تفاوت که لنز این نوع دوربین ها با دوربین های پین هل متفاوت می باشد. ولتاژ کاری دوربین های مینیاتوری 12 ولت مستقیم با توانایی انتقال صدا و تصویر است .نحوه نصب این نوع دوربین ها همانند دوربین های پین هل می باشد.

3-      دوربین های مینیاتوری بی سیم

اندازه این نوع دوربین ها از دوربین های عادی بزرگتر است.که به صورت بیسیم می توان از آن ها استفاده کرد.این نوع دوربین ها دارای یک گیرنده هستند، که سیگنال های دریافتی را به این گیرنده ارسال کرده و به این طریق می توان تصویر ارسال شده از این نوع دوربین هارا دریافت نمود.


4-      دوربین های دتکتوری

این نوع ساخت قاب این نوع دوربین ها به شکل دتکتور دود دسیستم های آتش سوزی یا دتکتور دزدگیر در سیستم اعلام سرقت می باشد.ساخت بدنه ی این نوع دوربین ها باعث شده که تشخیص این نوع دوربین ها بسیار مشکل باشد.


5-      دوربینهای هالوژنی

اندازه ی این دوربین ها به گونه ایست که به راحتی در قاب یک لامپ هالوژنی قرار می گیرند.

6-      دوربین های آینه ای

ازیک آینه ی یک طرفه ساخته شده اند وازخارج به صورت یک آینه ی محدب دیده می شوند.در داخل آینه یک دوربین نصب شده که تصاویر را ایجاد می کند.اگر بخواهید از این نوع دوربین ها استفاده کنید باید نور محیط را تنظیم کرده تا دوربین نور خوبی برای نشان دادن تصاویر دراختیار داشته باشد.


البته باید درنظر داشته باشید که نصب این نوع دوربین های مداربسته (دوربین مداربسته مخفی ) پیگرد قانونی داردو باید پیش از نصب در هر محل در این مورد تحقیق کنید.                

نحوه نصب و اتصال دوربین مینیاتوری


پر بازدید ترین ها