انتخاب منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته

خلاصه مطلب : انتخاب منبع تغذیه دوربین های مداربسته کار پیچیده و سختی نیست اما ممکن است چنین چیزی ذهن شما را مشغول کند.
تاریخ ثبت: سه شنبه 19 فرودرین سال 1393
بازدید ها : 5130
انتخاب منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته

انتخاب منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته

انتخاب منبع تغذیه دوربین های مداربسته کار پیچیده و سختی نیست اما ممکن است چنین چیزی ذهن شما را مشغول کند.ابتدا باید بدانید منبع تغذیه یا آداپتور چه وظیفه ای در سیستم مداربسته دارد. از  آنجایی که دوربین های مداربسته برای کار در ولتاژ شبکه (220 ولت) ساخته نشده اند اتصال مستقیم آنها به شبکه مقدور نیست. ولتاژ کار بیشتر دوربین های مداربسته ولتاژ 12 ولت است. از این نظر برای تغذیه دوربین های مداربسته شما نیازمند یک آداپتور 220 به 12 ولت خواهید بود.

البته برای تعیین آداپتور تنها دانستن ولتاژ آن کافی نیست. عامل بعدی انتخاب آداپتور مقدار جریان است. مقدار جریان عبوری از آداپتور به میزان بار وصل شده به آن بستگی دارد. هر چقدر مصرف کننده بزرگتری به آداپتور وصل شود جریان عبوری از آن بیشتر می شود.برای دوربین های مداربسته متداول آنالوگ معمولا مصرف هر دوربین را 500میلی آمپر (0.5 آمپر) در نظر می گیرند. گرچه مصرف واقعی دوربین مداربسته کمتر از آن است.با استفاده از یک معادله ساده می توانید مقدار جریان دوربین های مداربسته را محاسبه کنید. برای مثال برای چهار دوربین مداربسته یک آداپتور 2آمپری مناسب است. البته این در صورتی است که شما از یک آداپتور برای تغذیه تمامی دوربین های مداربسته استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید از چهار آداپتور 1 یا نیم آمپر برای تغذیه دوربین ها استفاده کنید.توجه داشته باشید که گرچه استفاده از یک آداپتور برای تمامی دوربین های مداربسته هزینه های شما را کاهش می دهد اما در صورت خرابی این آداپتور به معنای قطع کامل تمامی دوربین ها خواهد بود.

در صورتی که نیاز به خرید منبع تغذیه دوربین های مداربسته با کیفیت بالا و قیمت مناسب(قیمت عمده ویژه همکار) دارید  لطفا با ما تماس بگیرید


پر بازدید ترین ها