آیا هارد شما به سیستم دوربین مداربسته اضافه شده است؟

خلاصه مطلب : بعد از تحقیقات بسیاریک سیستم دوربین مداربسته خریداری می کنید .یک هارد 2 ترابایت نیز برای کامپیوتر تهیه می کنید تا کارت دی وی آر تصاویردوربین های مداربسته را روی آن تا سه ماه ذخیره کند
تاریخ ثبت: سه شنبه 16 اردیبهشت سال 1393
بازدید ها : 4532
آیا هارد شما به سیستم دوربین مداربسته اضافه شده است؟

آیا هارد شما به سیستم دوربین مداربسته اضافه شده است؟

بعد از تحقیقات بسیاریک سیستم دوربین مداربسته خریداری می کنید .یک هارد 2 ترابایت نیز برای کامپیوتر تهیه می کنید تا کارت دی وی آر تصاویردوربین های مداربسته را روی آن تا سه ماه ذخیره کند. بعد از مدتی نیاز به تصاویر یک ماه قبل پیدا می کنید.اما پس از اینکه برای بازبینی تصاویردوربین مداربسته، در نرم افزار در قسمت View Log جستجو می کنید، متوجه می شوید که تصاویر دوربین مداربسته تا 10 روز فقط در هارد نگهداری می شود.
علت این اتفاق پیش آمده چیست؟
فروشنده و تکنسینی که دوربین مداربسته را برای شما راه اندازی کرده بود، به شما قول ذخیره سازی سه ماهه را داده بود اما این اتفاق برای سیستم دوربین مداربسته شما رخ نداده است.
معمولاً روی مانیتور کامپیوتری که در آن کارت دی وی آر و نرم افزار آن و یا نرم افزار ان وی آرNVR) ) نصب است، در کنار تصاویر دوربین ها ی مداربسته، مقدار فضای خالی هارد نوشته می شود و شما با مشاهده این عدد متوجه می شوید که چه مقدار از هارد سیستم دوربین مداربسته هنوز خالی است.
شما در این حالت فضای خالی نمی بینید، پس احساس می کنید که هارد پر شده است. از منوی مربوطه در کامپیوترتان(My  Computer) به پارتیشن هایی که برای هارد جدید نامگذاری کرده اید و ساخته اید، می روید و پس از کلیک راست، گزینه Properties را انتخاب می کنید و متوجه می شوید که فضای هارد دو ترابایتی شما کاملا خالی است و مقدار کمی هم که ذخیره سازی انجام شده است، در قسمت خالی فضای هارد قبلی شما بوده است.

مشکل کجاست ؟
پس از اینکه هارد جدیدی خریداری می کنید و پارتیشن بندی را با توجه به نیاز خود انجام می دهید، باید آن را به نرم افزار دی وی آر یا ان وی آر که روی سیستم دوربین مداربسته شما نصب است، معرفی کنید. در واقع باید برای نرم افزار تعیین کنید که در کدام پارتیشن ها اجازه ذخیره سازی دارد .
ممکن است شما پارتیشن هایی را برای امور دیگر گذاشته باشید و نخواهید توسط تصاویر دوربین مداربسته اشغال شود .مثلا در نرم افزار Geo-vision باید این کار ها را انجام دهید : در System Configure که اکثر تنظیمات انجام می شود بروید و بعد به   General Setting و سپس Set Location را بازکنید و در نهایت در قسمت

 Storage Group Folder یک یا چند پارتیشن را به دی وی آرسیستم دوربین مداربسته در قسمت   AddLogLocation انتخاب و اضافه نمایید .پس از اتمام این کار، به صفحه اصلی نرم افزار خود نگاه کنید، متوجه می شوید که مقدار فضای باقی مانده برای ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته افزایش یافته است.

پر بازدید ترین ها