آیا می توان از سرقت دوربین های مداربسته جلوگیری کرد؟

خلاصه مطلب : شاید به نظر شما کسی این ریسک را نکند تا یک دوربین مداربسته را که در حال تصویر برداری است را سرقت نماید. اما جالب است بدانید در سال گذشته پلیس سارقی را دستگیر کرد که به سرقت دوربین های مداربسته نصب شده در خیابانها می پرداخت.
تاریخ ثبت: یکشنبه 24 فرودرین سال 1393
بازدید ها : 6306
آیا می توان از سرقت دوربین های مداربسته جلوگیری کرد؟

آیا می توان از سرقت دوربین های مداربسته جلوگیری کرد؟

شاید به نظر شما کسی این ریسک را نکند تا یک دوربین مداربسته را که در حال تصویر برداری است را سرقت نماید. اما جالب است بدانید در سال گذشته پلیس سارقی را دستگیر کرد که به سرقت دوربین های مداربسته نصب شده در خیابانها می پرداخت.

طراحی اولیه صحیح پلن، می تواند در عدم سرقت دوربین های مداربسته بسیار موثر باشد، اگر دوربین های مداربسته نسبت به یکدیگر همپوشانی داشته باشند، یعنی هر دوربین بجز اینکه تصویر فضای تعریف شده را نمایش می دهد، در گوشه ای از تصویر، دوربین مداربسته دیگر را نمایش دهد تا اگر کسی قصد دستکاری دوربین مداربسته را داشت، تصویر شخص را به اپراتور نمایش دهد و در دی وی آر ذخیره نماید .

اما در بعضی موارد باید کمی بیشتر از دوربین های مداربسته محافظت کرد.

برای اینکار راه های گوناگونی وجود دارد .

-1می توان از سنسورهای لرزشی در داخل کاور های دوربین مداربسته استفاده کرد و سنسور را به یک سیستم حفاظتی و آژیر متصل نمود .

-2می توان ازمیکرو سویچ های مخصوص در زیر پایه دوربین و کاور دوربین مداربسته استفاده نمود و به محض باز شدن درب کاور و یا شل کردن پیچ پایه دوربین مداربسته، آژیر به صدا در خواهد آمد. 

3- می توان از مدار لوپ در داخل پایه و کاور دوربین مداربسته استفاده نمود تا در صورت قطعی سیم لوپ آلارم زده شود .

4- استفاده از سنسور مایکرو ویو

این سنسور به گونه ای عمل می کند که به محض نزدیک شدن سارق به دوربین مداربسته آلارم می دهد .

فاصله شخص قابل تنظیم است. مثلا می توان کاری کرد که از فاصله دو یا یک متری اگر کسی به آن نزدیک شود، آژیر به صدا درآید.چندین راه دیگر نیز وجود دارد مانند استفاده از چشم های الکترونیک در موارد خاص و … . اما می توانید به جای اینکه یکی از 4 روش بالا را استفاده نمایید، از دوربین های مداربسته جدیدی استفاده نمایید که در آن پیش بینی های لازم برای سرقت شده است و به محض دستکاری به سارق اخطار می دهد .در واقع شما برای محافظت از آن نیاز به یک سیتم حفاظتی ندارید، و داخل آن از سنسورهای مختلفی استفاده شده است که در صورت دستکاری، اخطار می دهد.

 

پر بازدید ترین ها